Yüzme Stilleri

Yüzme Stilleri

Yüzme StilleriYüzme Stilleri, En iyi olduğumuz yüzme stili tabi ki en güvenli ve etkin şekilde yüzdüğümüz stildir. Çeşitli yüzme stilleri vardır, ve hepsinin kendine göre özellikleri ve incelikleri vardır. İki yüzme stilini karşılaştırırken;  bu stillerin öğrenilme hızı, bu stilde yüzebilmek için gerekli kas yoğunluğu, kişi bu stilde yüzerken can güvenliğini riske atar mı gibi sorunlar yüzme stillerini bir birinden ayırabilir.

Yüzme stillerini insan vücut hareketleri ve vücudun su üzerinde duruşu üzerine ayırırsak, belli başlı yüzme stilleri şunlardır:

Etiketler:

Yüzme Stilleri, Yüzme Teknikleri, Serbest Yüzme, Sırt üstü Yüzme, Kelebek Yüzme, Kurbağalama Yüzme Yüzme Stilleri Nelerdir Yüzme Videoları Yüzme Stilleri Videoları Yüzme Şekilleri.

Bu yüzme stillerinden en hızlı olanı serbest yüzme stilidir. Serbest yüzme de başımızı her çevirişinizde nefes alabileceğimiz gibi, üç kol bir nefes yada iki kol bir nefes tekniğini de kullanabiliriz.

Sırt üstü yüzme stili serbest yüzme stiline benzer. Bu yüzme stilinde de vücut serbest yüzme stilinde olduğu gibi suya paraleldir. Baş yukarıda olduğu için nefes sorunu yaşanmaz. Sigara kullananlar için en uygun yüzme stilidir.

Kelebek yüzme stili diğer yüzme stillerine göre daha zordur. Hareket noktası beldir. Nefes alma kollara  yana doğru kırılıp başın su yüzüne çıktığı anda olur. Kelebek yüzme stilinin en önemli özelliği ise diğer yüzme stillerine göre daha şık bir yüzme stilidir.

Sırtüstü Yüzme StilleriSerbest Stil Yüzme

Kurbağalama Yüzme StilleriKelebek Yüzme Stiller

Diğer sayfalar:

Yüzme Kursları

Yüzme Öğrenmek

Yüzme Hocası

Reklamlar

Yüzme Stilleri” üzerine 7 düşünce

  1. Geri bildirim: Yüzme « Yüzme Hocası

  2. Hocam sudan korkuyordum bunu aştım yani su üzerinde durabildiğimi anladım fakat yine de bir güvensizlik var içimde. kenardan ayrılmıyorum yani her 2 dk da bir kenarda buluyorum kendimi. Kalbim güm güm atıyor, acayip yoruluyorum. Doğru nefes almayı başarırsam gerçekten iyi bir yüzücü olacağıma inanıyorum. Kenarda nefes egzersizi çalışıyorum. Başka ne yapmam gerek. Cesurum yapacağım diyorum kendi kendime 🙂 Haa bir de yüzerken etrafa büyük miktarda su sıçratıyorum boğulan insan imajı veriyorum resmen 😀 sessiz sakin ve emin kulaç atmak istiyorum. Bu konuda söyleyeceğiniz önereceğiniz bir şey var mı? Teşekkürler…

    • Şerife merhaba,

      Bunun için kendine biraz zaman tanı bi çok öğrencide benzer korkular olabilir. Zamanla su üzerinde durdukça güven kazanacaksın. Aşırı derecede su sıçratman su üzerinde kalma telaşından. buna aslında gerek yok ayaklarını doğru çırpmayı başarırsan zaten su üzerinde kalacaksın.

  3. arkadaşlar 5 senedir yüzme öğretmenliği yapıyorum yüzmenin ilk aşaması suya karşı olan korkuyu yenmek sonra zaman geçtikçe daha iyi yüzersin bunun içinde yanında sana yardımcı olacak birisi mutlaka olmalı

    • Hocam tek çalışıyorum ama orada arkadaşlarım var zaten iyi bilen. Umarım onlar yokken boğulmam 😀 Korkmuyorum ..Daha iyisi olana kadar da çalışacağım 😉 boyum 1.70 havuz 1.80 😀 hayırlısı inşallah….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s