Kelebek Yüzme Stilleri

Kelebek Yüzme Stilleri

Kelebek YüzmeKelebek Yüzme Stilleri, Kelebek yüzme stili yüzme stilleri içinde öğrenmesi en güç olan stildir. Yüzme stilleri arasında hızlı bir stil olmasına rağmen serbest yüzme stili kadar hızlı değildir. Bu stilde uzun mesafe  gidebilmek için kol ve omuz kaslarının oldukça iyi olması gerekmektedir. Bu yüzme stili genelde sırt üstü ve serbest yüzme stillerinden sonra öğrenilir. Bu stili kişinin kendisinin tek başına öğrenmesi oldukça zordur. Uzman bir antrenör eşliğinde bu stili geliştirmek en doğrusu olacaktır.

Etiketler: Kelebek Yüzme Kelebek Yüzme Stilleri Kelebek Yüzme Teknikleri Kelebek Yüzme Videoları Kelebekleme Yüzme

Kelebek Yüzme de Nefes

Kelebek yüzme de sağ ve sol kolları aynı anda vücudun yan tarafından çıkarırken aynı anda nefes de alınır. Yüzme sırasında, nefes alma her kol çırpışında olabileceği gibi ilk kol çırpışında kafamız suyun içinde iken diğer çırpış ta alabiliriz. Kollarımızı yan taraftan yukarı kaldıralım sanki iki kolumuzla masaya basıp gövdemizi yukarı kaldırıyormuş gibi. Bu sırada başımız su yüzüne çıkacaktır.Başımız su üzerine çıktığında ağızdan nefes alınır.

Kelebek Yüzme HareketleriKelebek Yüzme de Kol Hareketleri

Kelebek yüzme de kollar baışın önünden öne doğru gelerek suyu iki yana iterek hareket sağlanır. İki kolda aynı anda hareket etmelidir. Yunus gibi kıvrım hareketi yapıldığından, kelebek yüzme de omurgaya oldukça iş düşmektedir. Ayaklar bitişik bir şekilde iki ayak birden kıvrım şeklinde hareket eder.

Kelebek yüzme, yüzme stilleri arasında en zor olan yüzme stilidir. Yoğun kas birikimine ihtiyaç vardır. Genelde yüzücüler serbest yüzme ve sırtüstü yüzme de epeyce yol kaydettikten sonra kelebek yüzmeye başlarlar. Kelebek yüzme stilini geliştirmek  oldukça emek isteyen bir iştir. Ancak şunu da ifade etmekte fayda var ki: Kelebek yüzme en şık yüzme stildir.

Diğer Yüzme Stilleri:

Kelebek Yüzme Stilleri ile ilgili güzel bir video var.

Kelebek Yüzme Videosu (youtube)

100 metre Kelebek Yüzme videosu (youtube)

Kelebek Yüzme Vikipedia Sayfasından bilgi alabilirisniz.

Diğer Sayfalar:

Yüzme Kursları

Yüzme Öğrenmek

Yüzme Teknikleri

Reklamlar

Kelebek Yüzme Stilleri” üzerine 4 düşünce

  1. Geri bildirim: Yüzme « Yüzme Hocası

  2. VERDİĞİNİZ HAREKETLİ RESİM YANLIŞ KELEBEK YERİNE KURBAĞA STİL KOYULMUŞ

  3. ben yüzerken çok su yutup ayaklarımı nasıl çırpıcağımı bilemiyorum bunun için ne yapmam gerekir rica edersem cevabını verir misiniz? 🙂

    • yüzmeğe yeni başladıysanız yapacak bir şey yok. İlk başlarda su yutabilirsiniz. Yapacağınız şu: suya paralel durun. Sonra her kol atışınız da ayağınızı da çırpın (Ayağınızı kalçadan haraket ettirmeye çalışın) ve nefes alırken (sağdan ya da soldan) kolunuzu aterken başınızı çevirin. ve klunuzu geri çekerken tekrar başınızı suya sokun. ve su da nefes verin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s