Yüzme Teknikleri Resimli

Yüzme Teknikleri Resimli

Yüzme TeknikleriYüzme Teknikleri Resimli, Yüzme bilmeyen bir insansın ilk yapması gereken şey su üzerinde durabilmektir. Su üzerinde yatay vaziyette durmayı başardıktan sonra yüzmenin en önemli adımını geçmiş bulunuyoruz. Bu su üzerinde durabileceğimizi anlamadır.

Başlıca Yüzme tekniklerini sıralarsak, basitten karmaşığa: Su üzerinde durma, Su üzerinde yatay durma, ayak çırpma ve kulaç atma ve tabi en önemlisi nefes almaktır.

Yüzme Tekniklerini Sıralarsak:

Su üzerinde durma :

İlk öğreneceğimiz şey budur. Her hangi bir havuza girdik. Havuzun kenarından tutunuyoruz. Ciğerlerimizi tamamen havayla doldurduk ve kısa süreliğine yaklaşık bir yada iki saniye elinizi havuzun kenarından bırakın bakalım batıyor musunuz? Fark edeceğiniz şey şudur: ciğerleriniz havayla dolduğu için yoğunluğunuz suyun yoğunluğunun altındadır ve bu yüzden batmayacaksınız. Önemli not: bunu kendi başınıza yanınızda profosyenel bir yüzücü olmadan denemeyiniz. Can güvenliğinizi riske atmayınız.

Etiketler: Yüzme Teknikleri, Yüzme StilleriHızlı Yüzme Teknikleri, Yüzme Teknikleri Resimli Yüzme Teknikleri Video Yüzme Teknikleri Resimli Anlatım Yüzme Videoları Yüzme Öğrenmek Yüzme Nefes Teknikleri

Yüzmenin ilk tekniği: Su içinde Yatay durma:

Bir sonraki yüzme tekniği su üzerinde yatay konumda durabilmektir. Kolay olan su üzerinde ağzın su içinde kalacağı şekilde yatay durmaktır. Kollarınızı yana koyarak su üzerinde bir kaç saniye yatay durmayı deneyin. Başınız ilk seferde su içinde olabilir. Birkaç saniye batmadan durun. Bir diğer yatay durma şekli ise su içinde ağız dışarıda olacak şekilde yatay durmaktır.   Bu diğerine göre biraz daha zordur. Burada gene kollarınızı ve bacaklarınızı iki yana açın. Su üzerinde yatay dururken yapmayacağınız tek şey paniklemek olsun.

Yüzmenin ikinci tekniği: Ayak Çırpma:

Su üzerinde yatay konuma gelen sırt üstü de olabilir ağız su içinde olacak şekilde de olabilir. Kulaç atmadan sadace ayaklarınızı kullanarak yüzmeye çalışılarak yapılır. Bunun için su üzerine uzanın. Kollarınızı öne doğru uzatın. Hatta bir elinizi diğer elinizin üzerine koyun. Sadece ayak çırparak hareket etmeyi deneyin. Not: can güvenliğiniz açısından iyi yüzme bilmiyorsanız bunu tek başınıza denemeyin.

Yüzmenin üçüncü tekniği: Kulaç Atma:

Ayaklarınızı çırpmanın yanında kollarınızı ileri doğru hareket ettirip suyu çekme ve itme işidir. Bu hareketi de yapmayı başarırsanız Köpek yüzme stili denen en basit yüzme stilini öğrendiniz demektir.

Bundan sonraki adım ise bir yüzme stili öğrenmektir. Belli başlı yüzme teknikleri: Serbest Yüzme, Sırt üstü yüzme, Kelebek yüzme ve kurbağalama yüzmedir.

Yüzme tekniklerini anlatan birkaç video var. Burada yüzme teknikleri hakkında görüntüler bulabilirisniz.

Yüzme Teknikleri uzmen tv videolarını izleyebilirsiniz.

Alternatif Spor sitesinde yüzme teknikleri hakkında güzel bir makale var.

Diğer Sayfalar:

Yüzme Kursu

Yüzme Öğrenmek

Yüzme Stilleri

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s